Kale Aks Bostancı

MAİL GÖNDERİN

kaleaksbostanci@gmail.com

BİZE ULAŞIN

0534-706-45-32

YORUM YAZ-PUAN VER

YORUMLARINIZ →

Aks neden kırılır?

Araçlarımızda bulunan ve araçlarımızın tüm yükünü motordan alıp tekerleklere ileten aks parçasıdır. Aks aslına bakılırsa uzun ömürlü bir yedek parçadır. Aks yedek parçası birkaç nedenden dolayı kırılabilmektedir.

Önden ciddi bir kaza yapmış aracın aks yedek parçası kırılabilmektedir. Aks parçası kullanılan aracın ruhsatında belirtilen azami ağırlığı geçtiği zamanda kırılma riski taşımaktadır. Bu yüzden aks yedek parçası araçlar ve sahipleri için hayati önem arz etmektedir. Aks kırıldığında yüksek bir ses meydana gelmektedir. Bu ses duyulduğunda aracı hareket ettirmek için zorlanılmaması gerekmektedir. Güvenli bir bölgeye aracı getirerek oto kurtarıcı müdahalesi ile aks revizyon, onarım veya aks değişimi yapılması gerekmekte.

Aks tamiri mümkün mü?

Sürücülerin severek kullanmış olduğu araçları birçok nedenden dolayı sanayinin yolunu tutabilmektedir. Bunlardan biri ise aks yedek parçası tamiridir. Aks yedek parçası veya dış aks kafası arızası olabilmektedir.

Aracınız test edildikten sonra önden çekerli bir araç ise ön tekerleklerden muayeneye başlanarak sorun tespit edilmekte. Tespit edilen sorunun çözümü için önce tekerlekler sökülmekte. Sökülen tekerleklerden sonra her bir parça teker teker istanbul aks tamiri ustasının elinden geçer ve aks yedek parçasının sorunu çözüme ulaşır. Aks tamiri buradan da anlaşılacağı gibi mümkündür. İstanbul aks onarım olarak düşünerekten yapılan işlemler hızlıca tamamlanır ve sürücü aracına ulaşabilmektedir. Bostancı oto sanayi aks sayesinde veya aks tamiri ile aracınız daha güvenli bir hale gelecektir.

Aks kafası tamir edilir mi?

Araçlarda bulunan aks yedek parçası birçok bölümden oluşmaktadır. Bunlardan biri dış aks kafasıdır. Dış aks kafası orijinal parça kullanılmadığı sürece sık bozulabilen bir yedek parçadır. Aracı kullanan kişinin de çukur ve tümseklerden hızlı geçmesiyle birlikte sürekli bostancı oto sanayi aks tamiri için uğrayabilirsiniz. Aks kafası arızası birçok şekilde sürücüye kendisini belli eder. Direksiyonda oluşan boşluklar beraberinde çukur veya tümseklerden geçerken ses yapabilmektedir. Çukurlarda gelen aracın ön takımından sesler dış aks kafasının arızalı olduğunu işaret edebilme ihtimali taşımaktadır.

Aks bozulursa ne olur?

Aks bozulursa araç seyir halindeyse motordan aldığı gücü tekerleklere iletmeyi keser ve yolda kalır. Aracınızın aksı bozulduğunda güvenli bir bölgeye aracı ilerleterek oto kurtarıcının gelmesini beklemek en iyi çözümdür. Bu sayede aracınıza daha fazla zarar vermemiş olacaksınız. Aracınızın güvenliği ve konforunuz için düzenli olarak aks onarımı kontrol edilmelidir. Aks yedek parçası hayatınız ve aracınız için hayati önem arz etmektedir.